Wiedeń jest idealnym miejscem aby łączyć shopping ze spacerem i filiżanką kawy. Powrót z torebką od Prady albo sandałkami Gucciego jest bardzo prawdopodobny. Panowie też nie mogą się czuć dyskryminowani, Hugo Boss, Joop, Armani... Bo, że jest gdzi...
Śladami Smaków
-
Tarta z Sainte-Croix
Wśród deserów oferowanych w szwajcarskim kantonie Vaud jest migdałowa tarta. To delikatne, kruche ciasto z migdałami i karmelową polewą, świadczy niezbicie, iż kanton Vaud przesiąknięty jest na wskroś francuskim duchem.
-
Paprykoland
Węgierska papryka jest długa i wąska, ma cienką, sztywną skórkę i mało miąższu, a jej owoce są z reguły szpiczasto zakończone. Bez papryki nie wyobrażamy sobie kuchni węgierskiej.
-
Wino świętej cierpliwości
Vin Santo to legendarne, wywodzące się z Toskanii wino o niebiańskiej wprost słodyczy. Od winiarzy, którzy je robią, wymaga jednak świętej cierpliwości.
-
Tu urodziła się Mona Lisa
Obsadzone winoroślą i oliwkami wzgórza Chianti ciągną się od Florencji po Sienę, niemal przez środek Toskanii.
-
Gaumardżos - Gruzja
Gaumardżos! Czyli: zwyciężaj! Ten zwrot otwiera gruzińskie serca, jest równie dobry na powitanie, pożegnanie jak i życzenie pomyślności.
-
Makaroniki z Laduree
Są na świecie ciasta, ciasteczka i… makaroniki z Laduree. Nazwanie ich ciastkami to profanacja – to dzieła sztuki, spełniony sen łasucha, poezja deserowa najwyższych lotów, to smak, który podbił świat, to… Musicie sami spróbować!
-
Muszle św. Jakuba
Muszlami św. Jakuba nazywa się przegrzebki, smakowite jadalne małże, które natura podarowała narodom zamieszkującym basen Morza Śródziemnego i wybrzeża Atlantyku.
-
Beza Pavlovej
Beza z bitą śmietaną i owocami to zapewne jeden z najstarszych deserów świata. Bo cóż prostszego jak upiec bezę i podać ją z odpowiednimi dodatkami? Diabeł - jak zwykle - tkwi w szczegółach.
-
Czym się różni parmezan?
Parmezan istnieje na rynku w trzech kategoriach wiekowych i co za tym idzie – cenowych. Najtańszy jest Parmigiano Fresco, czyli ser świeży, dojrzewający zaledwie rok. Określa się go mianem „prima salatura”, co oznacza „pierwsze solenie” i próżno s...
Najpopularniejsze wpisy
-
Czy wiemy, jaki jest współczesny smak Berlina? Jeśli nie, to od 17 do 29 października będzie możn...
-
Pierwsze dni jesieni kojarzą się nieodmiennie z kwitnącymi wrzosami. Ale czy wszystkie rośliny, ...
-
W wymagającej dla roślin przestrzeni, składającej się ze spadzistych wzgórz, dzielenie pną się ró...
-
Południowy Tyrol gdzie język niemiecki płynnie łączy się z językiem włoskim to niesamowite miejsc...
Smaki, które podbiły świat
-
Tłuściutkie, chrupiące, obrzydliwie smakowite. Trudno powiedzieć, kto dokładnie wymyślił frytki. ...
-
Choć ludzkość znała i uprawiała arbuzy już półtora tysiąca lat przed naszą erą do Europu trafiły ...