Porządek w płytach i kasetach
DrukujPłyty CD
Potrzebne będą zamykane pojemniki, których wielkość jest dostosowana do wielkości nośnika, samoprzylepne karteczki i marker do cd. Poszczególne pojemniki nie powinny być zbyt duże, ale jednocześnie muszą dawać się układać na półkach, tak, żeby zabierały jak najmniej miejsca i były łatwo dostępne. Każdy pojemnik należy opisać na zewnątrz. To konieczne, żeby móc łatwo odnaleźć się w nowo zaprowadzonym porządku.
Trzeba też koniecznie opisać wszystkie płyty cd bez oryginalnych okładek. Ciekawy jest sam sposób katalogowania. Można zrobić to rodzajami, gatunkami, autorami, epokami, albo wprowadzić inny klucz. Np. muzyka, przy której odpoczywam, muzyka do tańca, do pracy, do łóżka.
Kasety magnetofonowe
Stare kasety, z którymi nie umiemy się rozstać, trzeba posegregować i włożyć do zamykanych szufladek, żeby się nie kurzyły. Świetnie się do tego nadają szafki na fiszki katalogowe. Szufladki trzeba koniecznie opisać. Po kilku miesiącach lub latach, bez opisów nie znajdziemy poszukiwanej kasety.
Płyty winylowe
Z racji swoich rozmiarów muszą stać na pólkach. Dobrze, jeżeli szafka, w której je przechowujemy jest przeszklona. Płyty winylowe trzeba trzymać w pozycji pionowej, a nie w stosach. To ważne, jeżeli chcemy się nimi cieszyć długie lata.
Mebel
Jeżeli nie mamy jeszcze mebla na nasze płyty, kupmy od razu taki, który będzie najsensowniejszy. Znacznie lepsze od tradycyjnych półek są szafki z szufladami, które można opisać na zewnątrz. Zanim zdecydujemy się na kupno sprawdźmy, czy poszczególne szufladki są właściwych rozmiarów. Stary mebel biblioteczny, kredens apteczny czy hinduska szafka z wieloma szufladkami może znaleźć całkiem nowe zastosowanie.
Redakcja